Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
39 postów 2 komentarze

Krajowe Porozumienie Samorządowe

Antoni Gut - Samorządność Wolność Własność Praworządność

LIST OTWARTY

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Jestem przekonany, że obecnie istnieją warunki do realizacji zasadniczych zmian w naszym Państwie na lepsze. Musimy tylko, tego bardzo chcieć.

STOWARZYSZENIE OBYWATELSKIE pod nazwą „OBURZENI”

 

LIST OTWARTY

Szanowni Państwo,

W związku z Państwa zainteresowaniem się inicjatywami „ruchu oburzonych”, czego wyrazem była Wasza obecność na naszych spotkaniach lub udział w dyskusjach internetowych, uprzejmie informuję, że w dn. 14 grudnia 2013 r. powstało w Warszawie, Stowarzyszenie Obywatelskie pod nazwą „Oburzeni”.

 

W zebraniu założycielskim uczestniczyło 23 osoby, ze wszystkich województw. Zebranie przyjęło Statut i wybrało tymczasowe władze Stowarzyszenia. 


W dn. 17 grudnia Statut wraz z wnioskiem o zarejestrowanie Stowarzyszenia zostały złożone w KRS, oraz zostali wyznaczeni we wszystkich województwach Koordynatorzy. Obecnie w wielu miejscach naszego Kraju powstają lokalne - w miastach i gminach - struktury naszego Stowarzyszenia. 

W styczniu 2014 r. Rada Koordynacyjna wyznaczy, wybranych przez lokalne struktury 41 okręgowych koordynatorów, czyli ludzi odpowiedzialnych za działania Stowarzyszenia na terenie okręgu wyborczego do Sejmu.  

W marcu lub w kwietniu planujemy kilkutysięczny Kongres „Oburzonych” w Warszawie będący potwierdzeniem woli Polaków do zasadniczych zmian ustrojowych. Również na tym Kongresie zostaną wybrane nowe władze Stowarzyszenia - na 2-letnia kadencję.

W tej sytuacji zapraszam Panie i Panów do włączenia się do podejmowanych przez nas działań, mających na celu „wyrzucenie na śmietnik” historii pewnego mebla zwanego potocznie „okrągłym stołem”. W naszym przekonaniu zawarte tam ustalenia prowadzą do likwidacji Państwa Polskiego a tragedią jest to że są one konsekwentnie przestrzegane i realizowane przez wszystkie tzw. wielkie partie polityczne. Proces ten trwa formalnie już od wielu lat a jego wyrazem jest wynegocjowanie i ratyfikacja Traktatu Lizbońskiego. Równocześnie trwa nieformalny proces likwidacji Naszego Państwa wyrażający się totalnym bezprawiem i demoralizacją.

Dlatego naszymi celami głównymi są;

1.   Wprowadzenie takiej ordynacji wyborczej, która „zmusi” posła do pozostawania w łączności z wyborcami. Takim skutecznym mechanizmem może być system wyborczy JOW z możliwością odwołania posła - przez jego wyborców - w trakcie kadencji.

2.   Mechanizmem pozwalającym obywatelom wpływać na decyzje - ich dotyczące, jest instytucja referendum. Domagamy się zmiany ustawy o referendum, o zapis, o jego obligatoryjności po zebraniu pod wnioskiem określonej liczby podpisów. Oraz o zapis, że wynik referendum bez względu na frekwencję - jest wiążący dla władzy.

3.   Praworządność a właściwie walka z bezprawiem w szczególności z bezprawiem ludzi władzy; polityków, urzędników, sędziów, prokuratorów, reżimowych mediów, banków i korporacji, to kolejny postulat, którego realizacja pozwoli Polakom normalnie żyć i funkcjonować. Bezprawie to patologia drążąca nasze całe życie publiczne a nawet prywatne. Kredyt zaufania publicznego właściwie nie istnieje, jego poziom jest najniższy w całej naszej historii. Instytucje Państwa zamiast służyć nam obywatelom, zachowują się wobec nas wrogo. Przykłady można by mnożyć. Czas najwyższy, aby tą sytuację zmienić na lepsze. Czas najwyższy, aby funkcjonariusze publiczni zrozumieli, że ich praca polega na służbie obywatelom a nie na utrudnianiu im życia. Czas najwyższy na konsekwencje służbowe, finansowe a nawet karne dla funkcjonariuszy publicznych wydających niezgodne z prawem decyzje lub wyroki albo niewydających żadnych decyzji, powodując tym wymierne straty obywateli oraz straty Skarbu Państwa. 

Biorąc pod uwagę Państwa dotychczasowe zaangażowanie w sprawy publiczne zapraszam Was wszystkich - którzy podzielacie nasz niepokój o Polskę - do przystąpienia, do naszego Stowarzyszenia Obywatelskiego pod nazwą „Oburzeni”. Razem damy radę.

Jestem przekonany, że obecnie istnieją warunki do realizacji zasadniczych zmian w naszym Państwie na lepsze.

Musimy tylko, tego bardzo chcieć.           

                                                                                        Antoni Gut

                                                                     Przewodniczący Rady Koordynacyjnej

KOMENTARZE

Brak komentarzy. Bądź pierwszy!

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031