Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
39 postów 2 komentarze

Krajowe Porozumienie Samorządowe

Antoni Gut - Samorządność Wolność Własność Praworządność

Oburzeni

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Polityka to roztropne działanie na rzecz dobra wspólnego.

 Zwracam się Pań i Panów, członków i sympatyków naszego obywatelskiego stowarzyszenia OBURZENI i wszystkich ludzi dobrej woli, o wzmożenie pracy organicznej na Waszym terenie, w Waszych miastach, osiedlach i wsiach, wszędzie tam gdzie jesteście. 

Konieczność podejmowania takich działań, takich inicjatyw wypływa wprost z naszych celów statutowych i programu, ale przede wszystkim jest naszym wyjściem naprzeciw potrzebom ludzi, naszych rodaków i współobywateli naszego Państwa. 
Przejawem tego niech będzie nasza aktywność społeczna i polityczna, ale w żadnej sytuacji nie możemy zaniedbywać organizacji pomocy dla ludzi zagrożonych wykluczeniem społecznym, ekonomicznym, gospodarczym czy politycznym – wykluczonych nie z ich własnej winy. 
Zachęcam do szerzenia wiedzy i budzenia świadomości obywatelskiej, tworzenia struktur naszego Stowarzyszenia na Waszym terenie wszędzie tam gdzie istnieje taka potrzeba i możliwość. Inicjujcie działania na rzecz lokalnych społeczność ale przede wszystkim podejmujcie inicjatywy mogące realnie wesprzeć naszych Rodaków, w ich nierównej konfrontacji z instytucjami i ludźmi władzy. 
Twórzcie punkty pomocy i wsparcia dla osób krzywdzonych przez instytucje i ludzi władzy, władzy szeroko rozumianej jako polityków, urzędników, sędziów, prokuratorów, reżimowych mediów, banków i korporacji. Mogą to być biura, ale równie dobrze mogą to być - tylko adresy mailowe i nr telefonów. W obu przypadkach najważniejsi są ludzie, i ci co jest świadczona pomoc i ci co tą pomoc świadczą.
Z własnego doświadczenia wiem, że w tej konfrontacji, z tym nieludzkim, kompradorskim systemem, każda pomoc jest cenna. Możemy wspomagać innych dobrym słowem, ale również swoją obecnością w sądzie czy w urzędzie - razem z osobą krzywdzoną. Możemy wykorzystywać nasze stowarzyszenia mające w statutach wpis, że mogą być stroną w postępowaniach administracyjnych w rozumieniu KPA. Nasze zainteresowanie się problemem często wystarczy, aby ludzie władzy zaczęli myśleć po ludzku. Ci przestępcy w togach i garniturach, aroganccy i bezwzględni wobec pojedynczego człowieka, ustępują jednak przed zorganizowanym społeczeństwem.
Podczas Walnego Zebrania stowarzyszenia obywatelskiego OBURZENI część obecnych członków zapisała się do sekcji problemowych. Sekcje te mogą stać się swoistymi  think tanki-ami, takim grupami wypracowującymi najlepsze rozwiązania programowe i organizacyjne. Jednak najważniejszym ich zadaniem powinno być organizowanie pomocy organizacyjnej i prawnej osobom krzywdzonym przez instytucję i ludzi władzy. 
Nasze Stowarzyszenie jest rzecznikiem ludzi terroryzowanych bezprawiem instytucji i ludzi władzy. Naszym celem jest suwerenne i niepodległe Państwo Polskie. Chcemy Polski w której prawo będzie takie samo dla wszystkich a ludzie władzy nie będą traktować obywateli jak powierzonych im niewolników i potencjalnych przestępców.      
 
  Zasady działania sekcji problemowych Stowarzyszenia OBURZENI
Sekcje są otwarte. Można w nich dobrowolnie uczestniczyć, ale i w każdej chwili się z nich wypisać. 
Rejestr sekcji i bieżącą współpracę z nimi prowadzi sekretarz Rady koordynacyjnej. Wypracowane wnioski i opinie, sekcje kierują do wszystkich członków Rady Koordynacyjnej. 
Sekcje pozostają w stałej łączności z Radą Koordynacyjną, działają na rzecz członków Stowarzyszenia i innych obywateli III RP. 
Sekcje na początku swego istnienia opracowują własny Regulamin działania i wybierają koordynatora lub inne osoby koordynujące prace i reprezentujące sekcję wobec władz Stowarzyszenia. 
Sekcje mogą reprezentować Stowarzyszenie na zewnątrz, tylko w przypadku upoważnienia do tych działań przez  Radę Koordynacyjną. 
 
Inicjatorzy tworzenia sekcji problemowych.
Do sekcji praworządności zapisały się następujące osoby;
1. Anna Wach
2. Barbara Borecka
3. Antoni Gut
4. Marzena Jędrzejewska
5. Maria Kondratowicz
6. Jan Herman
7. Krzysztof Magnuszewski
8. Waldemar Jankowski
Jako koordynatora - do czasu ukonstytuowania się sekcji wyznaczam Panią Annę Wach    anna.wach.pl@gmail.com  667 603 174.
==================================================
 
Do sekcji samopomocy i edukacji obywatelskiej zapisały się następujące osoby;
1. Barbara Berecka
2. Andrzej Kochanowski
3. Maria Kondratowicz
4. Waldemar Jankowski
5. Jan Herman
6. Krzysztof Magnuszewski
 Jako koordynatora - do czasu ukonstytuowania się sekcji wyznaczam Panią Barbarę Berecką    kontakt@praworzadnosc.com          601 938 590.
 
Do sekcji gospodarczej zapisały się następujące osoby;
1. Marzena Jędrzejewska
2. Tadeusz Browarek
3. Andrzej Bugajski
4. Andrzej Jędrzejewski
5. Anna Wach
6. Krzysztof Magnuszewski
7. Jerzy Surowiecki
8. Jan Herman
Jako koordynatora - do czasu ukonstytuowania się sekcji wyznaczam Panią Marzenę Jędrzejewską  marzena.lubl@gmail.com           692 600 311.
 
Do sekcji JOW zapisały się następujące osoby;
1. Tadeusz Browarek
2. Antoni Gut
Jako koordynatora - do czasu ukonstytuowania się sekcji wyznaczam Pana Tadeusza Browarka  tadeusz@browarek.pl                   601 200 900
 
Sekcja finansów publicznych i bankowości 
1. Jan Sposób
1. Jako koordynatora - do czasu ukonstytuowania się sekcji wyznaczam Pana Jana Sposoba          jan.sposob@o2.pl           530 300 651
 
Sekcja mediów i kultury
1. Wojciech Kawpisz
Jako koordynatora - do czasu ukonstytuowania się sekcji wyznaczam Pana Wojciecha Kwapisza       wojciech.kwapisz@interia.pl 607 367 402.
Proszę każdego kto wyraża chęć uczestniczenia w pracach sekcji powinien się skontaktować z koordynatorem sekcji.
 
 
Niezależnie od tego sprawą zasadniczą jest kwestia budowy struktur Stowarzyszenia, pomocne w tym mogą być proponowane przez Pana Marka Ciesielczyka spotkania regionalne.
 
Natomiast sprawą pilną, bo terminową jest kwestia rozpoczęcie przygotowań do wyborów samorządowych. Wyrażam przekonanie że Rada Koordynacyjna podejmie w tej sprawie uchwałę w najbliższych dniach. Zwracam się już dziś do Was wszystkich rozpocznijcie rozmowy z innymi środowiskami w Waszym miejscu zamieszkania. Każde środowisko, które nie neguje naszych celów programowych może być naszym sojusznikiem. 
                                                     Z wyrazami szacunku
                                                                              Antoni Gut
 

KOMENTARZE

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031