Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
39 postów 2 komentarze

Krajowe Porozumienie Samorządowe

Antoni Gut - Samorządność Wolność Własność Praworządność

LIST OTWARTY STOWARZYSZENIA OBURZENI

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Niniejszym informujemy, że Stowarzyszenie Oburzeni zainicjowało akcję referendalną w sprawie odwołania Hanny Gronkiewicz - Waltz z funkcji prezydenta m. st. Warszawy.

 

DO PARTII, STOWARZYSZEŃ I ŚRODOWISK OBYWATELSKICH

Niniejszym informujemy, że Stowarzyszenie Oburzeni zainicjowało akcję referendalną  w sprawie odwołania Hanny Gronkiewicz - Waltz z funkcji prezydenta m. st. Warszawy.

Stowarzyszenie OBURZENI jest oddolnym ruchem obywatelskim, naszym głównym celem jest walka z przejawami i skutkami bezprawia ludzi władzy. Jesteśmy przekonani, że ten proceder jest zasadniczą przyczyną biedy i patologii, wielu osób i rodzin. Przejawem bezprawia jest rozkradanie majątku narodowego, w wyniku tego procederu określanego jako dzika reprywatyzacja traci Miasto ale przede wszystkim pozbawiane są dachu nad głową rodziny mieszkające w tych „reprywatyzowanych” domach.

Jak informują media, uczestnicy tzw. dzikiej reprywatyzacji pozostają w bezpośredniej lub pośredniej relacji z p. prezydent Hanną Gronkiewicz – Waltz lub jej najbliższymi współpracownikami. Z ujawnionych przez media faktów dotyczących tego procederu odpowiedzialność polityczna p. prezydent jest bezsporna a o prawnej zdecyduje prokuratura i sąd. Zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez p. prezydent, stowarzyszenie OBURZENI złożyło do Prokuratury.

Wyrażamy powszechne przekonanie że pozostawanie p. Hanny Gronkiewicz - Waltz na tym, tak ważnym stanowisku publicznym, jakim jest funkcja prezydenta Stolicy jest nie do pogodzenia z poczuciem przyzwoitości i zasadami cywilizacji łacińskiej. Każdy kolejny dzień rządów p. Hanny Gronkiewicz - Waltz uwłacza godności Warszawiaków oraz przynosi wymierne szkody wizerunkowe, ekonomiczne i gospodarcze Miastu.  Obecne działania i zachowania p. prezydent i jej urzędu nie mają na celu dobra Miasta i jego mieszkańców a jedynie obronę własnych synekur.

Zwracamy się zatem do Pań i Panów z gorącym apelem i prośbą, zwracamy się do wszystkich organizacji i środowisk o poparcie Inicjatywy referendalnej. Prosimy o pomoc w zbieraniu podpisów pod wnioskiem o referendum w sprawie odwołania p. Hanny Gronkiewicz – Waltz z funkcji prezydenta Stolicy.

W 2013 roku warszawskie referendum doszło do skutku dzięki determinacji jego inicjatorów i wsparciu tego dzieła przez różne środowiska, stowarzyszenia a nawet partie.

Obecnie też mamy szansę na zebranie wystarczającej ilości podpisów. Z tą różnicą, że tym razem mamy realną szansę na odwołanie p. HGW z pełnionej funkcji w drodze referendum. Mamy szansę, aby zakończyć ten trudny czas w dziejach Miasta, czas rozkradania majątku Miasta, czas bezprawia ludzi władzy.

Z uwagi na doniosłość sprawy prosimy o wyrozumienie dla formy naszego Listu.

Warszawa 21.09.2016 r.

                                                   Łączymy wyrazy szacunku 

Antoni Gut, Marek Ciesielczyk, Jan Szymański, Wojciech Papis,

Tomasz Kucharczyk, Paweł Połanecki.

 www.oburzeni.pl lub Pan Jan Szymański  jan_szyman@wp.pl tel. 600 820 483

KOMENTARZE

 • Ciekaw jestm co na tą akcję warszawscy kupcy, którzy...
  -jak pamietamy- w bestialski sposób zostali rozpędzeni przez HGW
 • Lech Kaczyński też między inn. był prezydentem Warszawy
  Może się oburzyć na wykorzystanie jego pokatastrofalnych zwłok do profanacji Wawelu razem z damą dla kopulacji in vitro łaskawą. Lechowi jako odkrywcy naszości wojny z Irakiem i jej wparcie na czele frontu jednoscoinarodowej popisowo gebelsowskimi kregami podejrzeń i gruntowym na niegodnego Lerpera i solidarnego z nim Giertycha Mariusza Kamińskiego ziobrohakiem można gratulować ale jego damie trudno przypisac jakieś niezwykle osiągnęcia.
 • Wow.....ja mysle ze po przeczytaniu tego listu pani Waltz...sie oszczy....
  Nie ..nie ze strachu.... zwlaszcza - jak doczyta.... ze panowie zainicjowali...ze wyrazaja publiczne przekonanie...no no..prosze.
  I ze wogole, ze w 2013 roku doszlo do referrendum....to wasza zasluga..
  Dawno temu na takim masowym pierwszy demokratycznym po 1045 roku zebraniu, na wlasnei takie apele odpowiedzial jeden z dalegatow..gornik ze Slaska, a nazywal sie Jasiu Luzny..powiadajac:
  Chopy -jak kto kce wieprzaka zabic to go wali polom w leb, a nie klepie po dupiy.....

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031