Gorące tematy: Wybory 2020 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
39 postów 2 komentarze

Krajowe Porozumienie Samorządowe

Antoni Gut - Samorządność Wolność Własność Praworządność

Referendum w Warszawie

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

No własnie, dlaczego nie doszło do skutku?

 Dlaczego, mimo oczywistych powodów, żadna partia czy lobby mające możliwości medialne nie zdecydowały się poprzeć naszego wniosku o referendum w sprawie odwołania obecnej prezydent Warszawy?

5 września stowarzyszenie OBURZENI złożyło u Komisarza wyborczego zawiadomienie o rozpoczęciu zbiórki podpisów pod wnioskiem o odwołanie prezydent Warszawy Hanny G-W.

Naszą inicjatywę natychmiast zaatakowała „eskimoska gazeta dla polaków” oraz „orędownicy” rozliczenia pani prezydent za aferalny styl pełnienia obowiązków z aferą tzw. dzikiej reprywatyzacji włącznie.

Panowie Śpiewak i Guzioł karnie zadeklarowali swoją niechęć do naszej inicjatywy a pozostałe partie polityczne, stowarzyszenia i środowiska postanowiły trzymać do niej bezpieczny dystans.

Po kilku dniach zbiórki podpisów stało się dla nas jasne, że w zasadzie wszystkim w/w wcale nie zależy na odwołaniu p. HGW a chodzi tylko o jej „grillowanie” i przy okazji pokazywanie się w telewizji.

Po miesiącu naszej zbiórki na akcję zdecydował się p. Guzioł i środowiska lewicowe. W mojej ocenie złożyli to zawiadomienie o wniosku o referendum będąc przekonanymi, że my możemy jednak zebrać stosowną ilość i doprowadzić do referendum.

Oczywiście my takiej możliwości nie mieliśmy, udało nam się zebrać zaledwie kilka tysięcy podpisów a potrzeba było 132 tysiące.

Dlatego natychmiast kiedy p. Guzioł i lewica zgłosili chęć zbierania podpisów o odwołanie p. HGW pod własnym wnioskiem, my realnie oceniając sytuację, natychmiast zdecydowaliśmy się zakończyć naszą akcję i włączyliśmy się w zbiórkę naszej konkurencji.

Zebraliśmy pod ich wnioskiem kilka tysięcy podpisów, które im przekazaliśmy. Byliśmy przekonani, że środowiska tak dobrze zorganizowane i posiadające tylu hojnych sponsorów na pewno zbiorą wymaganą liczbę.

Stało się inaczej, nawet to nie zagwarantowało im sukcesu.
Rozumiem dlaczego wniosku o referendum nie poparło PO.

Pytaniem otwartym pozostaje, dlaczego od tej inicjatywy odciął się PiS, tzw. Nowoczesna i największy pieszczoch reżimowych mediów p. Śpiewak. Tego raczej normalni ludzie nie powinni przyjmować ot tak. To sa pytania do nich kiedy zwrócą się do nas wyborców o głosy w najbliższych wyborach za 2 lat a może wcześniej.

Moim zdaniem, tak się stało ponieważ odwołanie p. HGW mogło odsłonić dużo większą aferę niż to co dziś wiemy. Jestem przekonany, że w te przekręty są zamieszani wszyscy ci w/w bojownicy.

KOMENTARZE

 • @
  PiS rzucił koło ratunkowe Pani Gronkiewicz-Waltz? To bardzo ciekawe dlaczego Śpiewak odciął się od referendum skoro Miasto Jest "Nasze" otwarcie atakowało HGW. Pozostaje jeszcze osoba Ikonowicza nie uwzględniona powyżej. HGW dotrwa do końca kadencji? Wszak rozwiesiła masę świecidełek w stolicy, więc mieszczanie powinni być usatysfakcjonowani.
 • @Amarant 20:13:22
  Obawiam się że z tymi 140tys podpisów to ściema. Pewnie było dużo mniej i teraz zacznie się szukanie "winnych".
  A i zaangażowanie się po raz kolejny Guziała zrobiło swoje.
  Niestety on jest już spalony w polityce


  ps.
  Autor myli też nazwisko inicjatora referendum

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930