Gorące tematy: Wybory 2020 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
39 postów 2 komentarze

Krajowe Porozumienie Samorządowe

Antoni Gut - Samorządność Wolność Własność Praworządność

Oświadczenie

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Stowarzyszenie OBURZENI: chcemy zmiany w ustawy warszawskiej ale nie zgadzamy się na ograniczenie podmiotowości i samorządności społeczności lokalnych.

 Stowarzyszenie OBURZENI

 

OŚWIADCZENIE

Rada Koordynacyjna stowarzyszenia OBURZENI wyraża sprzeciw wobec propozycji ustawy w sprawie zmiany „ustawy warszawskiej”.

Stanowczo sprzeciwiamy się propozycjom zmiany polegającej na dołączeniu do Gminy m. st. Warszawy 33 gmin wokół warszawskich i utworzenia w ten sposób jednej gminy liczącej ok. 2 miliony mieszkańców.

Podzielamy przekonanie większości mieszkańców naszej metropolii, że samorządy gminne, to emanacje społeczności lokalnych, których podmiotowość musi być uszanowana. Pomysł utworzenia jednej gminy na terenie 50 gmin, jest pomysłem partyjnym, niemającym nic wspólnego z samorządnością i dobrem mieszkańców.

Z dotychczasowej praktyki jasno wynika, że zadania powierzone gminom są lepiej i taniej realizowane, ale istotnym tego warunkiem jest dobra struktura i uszanowana podmiotowość samorządów. Zatem domagamy się reformy, która zwiększy a nie zmniejszy zakres samorządności lokalnych społeczności i dlatego postulujemy:

·        Przywrócenie dzielnicom Warszawy podmiotowości gmin.

·        Pozostawienie bez zmian wybór władz samorządów pozostałych gmin.

·        Pozostawienie wszystkim samorządom objętym planowaną reformą osobowości prawnej gmin, włącznie z ich własnym budżetem i burmistrzem wybieranym w wyborach bezpośrednich.

·        Likwidacji powiatów.

Jednocześnie wyrażamy przekonanie, że zasadnym jest podjęcie działań na rzecz integracji obecnych dzielnic Warszawy i gmin sąsiednich. Postulujemy utworzenie nowego województwa stołecznego lub obligatoryjnego związku metropolitarnego realizującego zadania z zakresu komunikacji zbiorowej, dużych inwestycji infrastrukturalnych, szkół ponadpodstawowych, itp., związku zrzeszającego 50 jednostek samorządowych. Pozostawiając gminom wszystkie uprawnienia im przynależne, zgodnie z zasadą pomocniczości.

Wyrażamy przekonanie, że w tak ważnej sprawie jak tworzenie i likwidacja  samorządów, niezbędne jest przeprowadzenie konsultacji i referendum lokalnego.   

Warszawa 02.02.2017 r.

                                                                           Przewodniczący Rady Koordynacyjnej

                                                                                            Antoni Gut      

                        

03-430 Warszawa, ul. Środkowa 8/24, KRS 0000504349, NIP 1182100155,www.oburzeni.pl, tel. 531 825 787

KOMENTARZE

 • W jaki to sposób powstawały
  Warszawa
  Powierzchnia: 517 km²

  W jaki to sposób powstawały (i powstają ) poniższe aglomeracje ??

  Berlin
  Powierzchnia: 891,8 km²
  Madryt
  Powierzchnia: 604,3 km²
  Moskwa
  Powierzchnia: 2 511 km²
  Rzym
  Powierzchnia: 1287 km²
  Budapeszt
  Powierzchnia: 595,16 km²
  Londyn
  Powierzchnia: 1 572 km²
 • @Husky 20:16:53
  W jaki sposób powstało państwo Izrael? Ile z tych aglomeracji miało kilkumilionowe straty? Ilu rolników w tych aglomeracjach straciło prawa do dofinansowania z ue z tego względu że nagle znaleźli się nagle w gminie miejskiej??? ja wiem że ty kundelku przygłup jesteś ale... polski chłop żywemu nie przepuści :) A ludzie w polsce wbrew pozorom i piSSowskiej ideologii głupi nie są... Zadyndasz kundelku :)
 • @czerwony baron 22:12:38
  ja wiem że ty czerwony przygłup jesteś ale... chop żywemu nie przepuści 8-)))))
 • Ordynacja
  Ciekawi mnie czy OBURZENI są za ordynacją JOW w gminie Warszawa, czy wolą obecną wielomandatową ?

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930