Gorące tematy: Wybory 2020 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
39 postów 2 komentarze

Krajowe Porozumienie Samorządowe

Antoni Gut - Samorządność Wolność Własność Praworządność

LIST OTWARTY DO OBURZONYCH NA BEZPRAWIE LUDZI WŁADZY

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Musimy zmienić sądownictwo, musimy wywalczyć realne prawo do referendum i prawo do odwołania posła w trakcie kadencji. Musimy doprowadzić do zmiany myślenia o Naszym Państwie.

 LIST OTWARTY DO OBURZONYCH NA BEZPRAWIE LUDZI WŁADZY

Szanowni Państwo,

Od dłuższego czasu próbuję przygotować Rodaków do swego rodzaju samoobrony.

Próbuję zorganizować rodzaj POROZUMIENIA, które mogłoby objąć kilka milionów osób pokrzywdzonych przez urzędy, sądy, banki i korporacje oraz tych, którzy zostaną dotknięci bezprawiem w przyszłości, po to, aby się wzajemnie wspierać w nierównej walce z tym okrągłostołowym systemem mafijnym.

Właśnie – próbuję, ale dotychczasowy sposób raczej nie ma sensu, ponieważ nawet autentycznie pokrzywdzeni nie wyrażają większego zainteresowania współpracą. Nie wiem, czy oni nie wierzą, że da się coś jeszcze zrobić w ich sprawie? Czy jest jakiś inny powód? Tego nie wiem, ale jestem przekonany, że ta forma współpracy raczej nie przyniesie pożądanych efektów. 

Dlatego informuję Panie i Panów, że ja wychodzę z tego POROZUMIENIA a to oznacza, że nie będę organizował kolejnego zebrania otwartego na Miodowej, ani nie będę brał udziału w żadnym innym działaniu.

Jednocześnie informuję wszystkich Państwa, iż zamierzam w najbliższym czasie wystąpić z inicjatywą lub się dołączyć do innej (o ile będzie ona uwzględniała obronę Polaków przed bezprawiem ludzi władzy) i już dziś do tej inicjatywy zapraszam wszystkich zainteresowanych.

Z góry zapowiadam, że mnie nie interesuje zbieranie się, narzekanie i w rzeczywistości nic nie robienie. Każdy, kto się zdecyduje na dalszą współpracę musi mieć świadomość, że zasadnicza walka o praworządność w Polsce jest przed nami i walkę tą musimy wygrać.

Musimy zmienić sądownictwo, musimy wywalczyć realne prawo do referendum i prawo do odwołania posła w trakcie kadencji. Musimy doprowadzić do zmiany myślenia o Naszym Państwie. Ludzie władzy nie są naszymi panami feudalnymi, ale osobami, które najmują się do wykonywania obowiązków i realizacji zadań na naszą rzecz.

Należy zmienić system, swego rodzaju jego filozofię, jeżeli chodzi o wydawanie decyzji administracyjnych. Urząd powinien mieć np. 1 miesiąc na wydanie decyzji, ale po tym czasie, o ile decyzja nie zostanie wydana, to wniosek obywatela powinien stawać się decyzją, za którą odpowiedzialność powinien ponosić odpowiedzialny za jej nie wydanie urzędnik.

Reasumując, musimy doprowadzić do istotnego poszerzenia wolności obywatelskich i gospodarczych oraz poszanowania własności.     

KOMENTARZE

 • Jak jest kasa pełna forsy.
  Urząd powinien mieć np. 1 miesiąc na wydanie decyzji:)
 • Czyli prezessimus chce odwolywać posłów i radnych opozycji w czasie trwania kadencji?
  Ale jeśli już osłupił Trybunał Konstytucyjny i ma to zrobić prawnie z całym sadownictwem to po co mu słupy oburzone? Wystarczy mu większość samych swoich. Może tgrzeba zastąpić niektórych z Kukiz 15?
 • @ autor
  Popieram!
  Proszę o konkretną propozycje.
  Pozdrawiam. 5 z mojej strony.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930